top of page

Wędrówka z Baśniami. pare wspomnień z pięknej drogi. 2013 -2017t

 

Opowieść o Drzewie Życia” Marzec 2013. Archipelag Sztuki, Plama, Gdansk

w mozaice słów, ciszy, uderzeń wielkiego serca Ziemi i dźwięków najróżniejszych, “Ludzie stali kręgiem wokół wielkiego drzewa. Zgromadzili się tu by wziąć udział w najstarszej ceremonii…” to legenda. to przepowiednia. to szept
Gdzie rośnie Drzewo Życia? Widziane okiem mistyka. Widziane moim okiem. Widziane w wizjach wizjonerów na całej ziemi. Kto dociera pod jego rozłożyste konary? Dotyka pnia?z udzialem Jaroslawa Porebskiego, jego bebniarzy i dzieci w bieli!

 

Sky People. Ludzie Nieba. Wrzesień 2011. Wzgórze Genesis, New Jersey

opowieść oparta na przekazie z ust aniola, o istotch świetlnych które schodzą na ziemię by przypomnieć nam o tym kim jesteśmy. opowieść o tym co kryje się za błekitem nieba...

Three Zen Stories. Trzy Historie Zen. Marzec 2011. Elmwood Park, New Jersey

z udzialem pieknej duszy, Yukosan, ktora przyleciala 2 dni po trzesieniu ziemi z Japonii. wieczor stworzony jako madytacja dla roztrzesionego swiata. opowiesc pierwsza: Shakyamunji Budda i Kwiat. opowiesc druga:Osho: Nie Ma Wody, Nie Ksiezyca, o mniszcze Chityono. opowiesc trzecia: List z Japonii.

Ancestor Beings. Przodkowie. Pazdziernik 2011. Occupy Wall Street. New York

opowieśćo pierwszych istotach które dawno temu zeszły na ziemię aby stworzyć świat różnorodnych krajobrazow aby przygotować piękno na przyjście człowieka. opowieść o ludziach którzy przestali śpiewać pieśni. ich życie przeobraziło się w koszmar. aż spod ziemi wzniosła się kobieta-szaman i zdjęła z czlowieka klątwę zapomnienia.

Arzhana. Marzec 2012. Hope, New Jersey

Opowieść z folkloru Tuwiaińskiego, zainspirowana nagraniem Sainkho Namchylak. Opowieść o płynięciu, o zamarzaniu, o źródlanej wodzie, o wiośnie, o przebudzeniu. Równonoc Wiosenna.

Spider Woman's Gift. Dar Kobiety Pająka. March 2011. Genesis Farm, New Jersey

Tradycyjna opowieść Indian Navaho, o młodej kobiecie zagubionej w życiu, której na pomoc przychodzi Kobieta Pająk. Zaleceń Kobiety Pająk należy przestrzegać uważnie. Opowieść o równowadze, o ścieżce piękna, o prawach natury.

bottom of page